Birori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Birori
Qytet
noform
Pamje nga Birori
Vendndodhja
 Birori is located in Itali
 Birori
 Birori
40°15′50″V 8°48′58″L / 40.264°V 8.816°L / 40.264; 8.816Koordinatat: 40°15′50″V 8°48′58″L / 40.264°V 8.816°L / 40.264; 8.816
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.33 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 531 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Birori (Bìroro) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 17.33 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 450 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 531 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Birori – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale