Bari Sardo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bari Sardo
Qytet
noform
Pamje nga Bari Sardo
Vendndodhja
 Bari Sardo is located in Itali
 Bari Sardo
 Bari Sardo
39°50′28″V 9°38′49″L / 39.841°V 9.647°L / 39.841; 9.647Koordinatat: 39°50′28″V 9°38′49″L / 39.841°V 9.647°L / 39.841; 9.647
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.43 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 3.979 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08042
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bari Sardo (Barì) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 37.43 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 51 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.979 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]