Ollolai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ollolai
Qytet
noform
Pamje nga Ollolai
Vendndodhja
 Ollolai is located in Itali
 Ollolai
 Ollolai
40°10′05″V 9°10′37″L / 40.168°V 9.177°L / 40.168; 9.177Koordinatat: 40°10′05″V 9°10′37″L / 40.168°V 9.177°L / 40.168; 9.177
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.24 km2
Lartësia 960 m (m.n.d.)
Popullsia 1.291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  [.com Faqja e komunës]


Ollolai (Ollolài) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 27.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 960 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.291 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ollolai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale