Osidda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Osidda
Qytet
Vendndodhja
 Osidda is located in Itali
 Osidda
 Osidda
40°31′26″V 9°13′05″L / 40.524°V 9.218°L / 40.524; 9.218Koordinatat: 40°31′26″V 9°13′05″L / 40.524°V 9.218°L / 40.524; 9.218
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.68 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Osidda (Osìdde) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 25.68 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 650 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 257 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Osidda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale