Meana Sardo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Meana Sardo
Qytet
Vendndodhja
 Meana Sardo is located in Itali
 Meana Sardo
 Meana Sardo
40°16′16″V 9°24′07″L / 40.271°V 9.402°L / 40.271; 9.402Koordinatat: 40°16′16″V 9°24′07″L / 40.271°V 9.402°L / 40.271; 9.402
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.8 km2
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Meana Sardo (Meàna) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 73.8 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 588 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.813 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]