Desulo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Desulo
Qytet
noform
Pamje nga Desulo
Vendndodhja
 Desulo is located in Itali
 Desulo
 Desulo
40°00′25″V 9°13′26″L / 40.007°V 9.224°L / 40.007; 9.224Koordinatat: 40°00′25″V 9°13′26″L / 40.007°V 9.224°L / 40.007; 9.224
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.5 km2
Lartësia 888 m (m.n.d.)
Popullsia 2.350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08032
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Desulo (Dèsulu) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 74.5 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 888 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.350 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Desulo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale