Orotelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Orotelli
Qytet
Vendndodhja
 Orotelli is located in Itali
 Orotelli
 Orotelli
40°18′11″V 9°06′43″L / 40.303°V 9.112°L / 40.303; 9.112Koordinatat: 40°18′11″V 9°06′43″L / 40.303°V 9.112°L / 40.303; 9.112
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.18 km2
Lartësia 406 m (m.n.d.)
Popullsia 2.033 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Orotelli (Orotèddi) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 61.18 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 406 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.033 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]