Bolotana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bolotana
Qytet
noform
Pamje nga Bolotana
Vendndodhja
 Bolotana is located in Itali
 Bolotana
 Bolotana
40°19′41″V 8°57′32″L / 40.328°V 8.959°L / 40.328; 8.959Koordinatat: 40°19′41″V 8°57′32″L / 40.328°V 8.959°L / 40.328; 8.959
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.44 km2
Lartësia 472 m (m.n.d.)
Popullsia 2.618 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08011
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bolotana (Olòthene, Bolòtzana) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 108.44 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 472 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.618 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]