Elini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Elini
Qytet
Vendndodhja
 Elini is located in Itali
 Elini
 Elini
39°53′56″V 9°31′48″L / 39.899°V 9.530°L / 39.899; 9.530Koordinatat: 39°53′56″V 9°31′48″L / 39.899°V 9.530°L / 39.899; 9.530
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.65 km2
Lartësia 472 m (m.n.d.)
Popullsia 559 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Elini (Elìni) është një komunë në Itali, në Provincën Nuoro, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 10.65 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare prej 472 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 559 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Elini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale