Triei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Triei
Qytet
noform
Pamje nga Triei
Vendndodhja
 Triei is located in Itali
 Triei
 Triei
40°02′10″V 9°38′24″L / 40.036°V 9.640°L / 40.036; 9.640Koordinatat: 40°02′10″V 9°38′24″L / 40.036°V 9.640°L / 40.036; 9.640
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.98 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 1.110 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Triei (Trièi) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 32.98 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 140 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.110 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Triei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale