Tertenia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tertenia
Qytet
Vendndodhja
 Tertenia is located in Itali
 Tertenia
 Tertenia
39°41′46″V 9°34′41″L / 39.696°V 9.578°L / 39.696; 9.578Koordinatat: 39°41′46″V 9°34′41″L / 39.696°V 9.578°L / 39.696; 9.578
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 117.65 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 3.936 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08047
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tertenia (Tertenìa) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 117.65 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 129 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.936 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]