Tiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tiana
Qytet
Vendndodhja
 Tiana is located in Itali
 Tiana
 Tiana
40°04′05″V 9°08′49″L / 40.068°V 9.147°L / 40.068; 9.147Koordinatat: 40°04′05″V 9°08′49″L / 40.068°V 9.147°L / 40.068; 9.147
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.32 km2
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Popullsia 499 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tiana (Tìana) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.32 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 564 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 499 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale