Arzana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Arzana
Qytet
Vendndodhja
 Arzana is located in Itali
 Arzana
 Arzana
39°55′01″V 9°31′41″L / 39.917°V 9.528°L / 39.917; 9.528Koordinatat: 39°55′01″V 9°31′41″L / 39.917°V 9.528°L / 39.917; 9.528
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 162.49 km2
Lartësia 672 m (m.n.d.)
Popullsia 2.433 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Arzana (Àrthana) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 162.49 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 672 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.433 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arzana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale