Atzara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Atzara
Qytet
noform
Pamje nga Atzara
Vendndodhja
 Atzara is located in Itali
 Atzara
 Atzara
39°59′28″V 9°04′34″L / 39.991°V 9.076°L / 39.991; 9.076Koordinatat: 39°59′28″V 9°04′34″L / 39.991°V 9.076°L / 39.991; 9.076
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.92 km2
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Popullsia 1.133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Atzara (Atzàra) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 35.92 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 553 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.133 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Atzara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale