Girasole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Girasole
Qytet
Vendndodhja
 Girasole is located in Itali
 Girasole
 Girasole
39°57′07″V 9°39′36″L / 39.952°V 9.660°L / 39.952; 9.660Koordinatat: 39°57′07″V 9°39′36″L / 39.952°V 9.660°L / 39.952; 9.660
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.16 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 1.291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Girasole (Gelisùli) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 13.16 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.291 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]