Gairo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gairo
Qytet
noform
Pamje nga Gairo
Vendndodhja
 Gairo is located in Itali
 Gairo
 Gairo
39°50′46″V 9°30′22″L / 39.846°V 9.506°L / 39.846; 9.506Koordinatat: 39°50′46″V 9°30′22″L / 39.846°V 9.506°L / 39.846; 9.506
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77.49 km2
Lartësia 670 m (m.n.d.)
Popullsia 1.444 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gairo (Gàiru) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 77.49 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 670 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.444 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gairo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale