Osini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Osini
Qytet
noform
Pamje nga Osini
Vendndodhja
 Osini is located in Itali
 Osini
 Osini
39°49′19″V 9°29′46″L / 39.822°V 9.496°L / 39.822; 9.496Koordinatat: 39°49′19″V 9°29′46″L / 39.822°V 9.496°L / 39.822; 9.496
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.81 km2
Lartësia 645 m (m.n.d.)
Popullsia 789 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Osini (Osìni) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.81 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 645 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 789 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Osini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale