Tortolì

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tortolì
Qytet
noform
Pamje nga Tortolì
Vendndodhja
 Tortolì is located in Itali
 Tortolì
 Tortolì
39°55′59″V 9°39′00″L / 39.933°V 9.650°L / 39.933; 9.650Koordinatat: 39°55′59″V 9°39′00″L / 39.933°V 9.650°L / 39.933; 9.650
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.29 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 11.064 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08048
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tortolì (Tortolì) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 40.29 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 13 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.064 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]