Aritzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Aritzo
Qytet
Vendndodhja
 Aritzo is located in Itali
 Aritzo
 Aritzo
39°57′22″V 9°11′46″L / 39.956°V 9.196°L / 39.956; 9.196Koordinatat: 39°57′22″V 9°11′46″L / 39.956°V 9.196°L / 39.956; 9.196
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.58 km2
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Aritzo (Arìtzo) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 75.58 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 796 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.303 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aritzo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale