Lula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lula
Qytet
Vendndodhja
 Lula is located in Itali
 Lula
 Lula
40°28′12″V 9°29′10″L / 40.470°V 9.486°L / 40.470; 9.486Koordinatat: 40°28′12″V 9°29′10″L / 40.470°V 9.486°L / 40.470; 9.486
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148.72 km2
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Popullsia 1.397 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lula (Lùvula) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 148.72 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 521 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.397 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lula – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale