Cardedu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Cardedu
Qytet
Vendndodhja
 Cardedu is located in Itali
 Cardedu
 Cardedu
39°47′46″V 9°37′34″L / 39.796°V 9.626°L / 39.796; 9.626Koordinatat: 39°47′46″V 9°37′34″L / 39.796°V 9.626°L / 39.796; 9.626
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.39 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 1.909 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Cardedu (Cardèdu) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 33.39 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 19 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.909 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cardedu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale