Galtellì

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Galtellì
Qytet
Vendndodhja
 Galtellì is located in Itali
 Galtellì
 Galtellì
40°23′06″V 9°36′40″L / 40.385°V 9.611°L / 40.385; 9.611Koordinatat: 40°23′06″V 9°36′40″L / 40.385°V 9.611°L / 40.385; 9.611
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.53 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Galtellì (Gartèddi) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 56.53 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 35 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.434 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]