Lodine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lodine
Popullsia
 • Gjithsej339
{{{postal_code_type}}}
  08020
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Lodine (Lodìne) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 7.7 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 884 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 339 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 24 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lodine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale