Teti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Teti
Qytet
Vendndodhja
 Teti is located in Itali
 Teti
 Teti
40°05′42″V 9°07′05″L / 40.095°V 9.118°L / 40.095; 9.118Koordinatat: 40°05′42″V 9°07′05″L / 40.095°V 9.118°L / 40.095; 9.118
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.91 km2
Lartësia 714 m (m.n.d.)
Popullsia 674 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Teti (Tèti) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.91 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 714 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 674 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Teti – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale