Bortigali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Bortigali
Qytet
noform
Pamje nga Bortigali
Vendndodhja
 Bortigali is located in Itali
 Bortigali
 Bortigali
40°16′52″V 8°50′13″L / 40.281°V 8.837°L / 40.281; 8.837Koordinatat: 40°16′52″V 8°50′13″L / 40.281°V 8.837°L / 40.281; 8.837
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.33 km2
Lartësia 510 m (m.n.d.)
Popullsia 1.341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08012
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Bortigali (Bortigàle) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 67.33 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 510 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.341 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]