Loceri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Loceri
Qytet
Vendndodhja
 Loceri is located in Itali
 Loceri
 Loceri
39°51′25″V 9°34′55″L / 39.857°V 9.582°L / 39.857; 9.582Koordinatat: 39°51′25″V 9°34′55″L / 39.857°V 9.582°L / 39.857; 9.582
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.37 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 1.293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Loceri (Lòceri) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.37 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 206 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.293 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Loceri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale