Irgoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Irgoli
Qytet
noform
Pamje nga Irgoli
Vendndodhja
 Irgoli is located in Itali
 Irgoli
 Irgoli
40°24′36″V 9°37′48″L / 40.410°V 9.630°L / 40.410; 9.630Koordinatat: 40°24′36″V 9°37′48″L / 40.410°V 9.630°L / 40.410; 9.630
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.3 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 2.309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Irgoli (sardisht Irgòli) është komunë e ItalisëProvincën e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 75.3 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 26 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.309 banorë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Irgoli – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale