Tonara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Tonara
Qytet
Vendndodhja
 Tonara is located in Itali
 Tonara
 Tonara
40°01′23″V 9°10′16″L / 40.023°V 9.171°L / 40.023; 9.171Koordinatat: 40°01′23″V 9°10′16″L / 40.023°V 9.171°L / 40.023; 9.171
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.02 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 2.019 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08039
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Tonara (Tonàra) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 52.02 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 900 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.019 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tonara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale