Gavoi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gavoi
Qytet
noform
Pamje nga Gavoi
Vendndodhja
 Gavoi is located in Itali
 Gavoi
 Gavoi
40°09′36″V 9°11′38″L / 40.160°V 9.194°L / 40.160; 9.194Koordinatat: 40°09′36″V 9°11′38″L / 40.160°V 9.194°L / 40.160; 9.194
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.06 km2
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Popullsia 2.664 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gavoi (Gavòi) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.06 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 777 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.664 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gavoi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale