Perdasdefogu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Perdasdefogu
Qytet
Vendndodhja
 Perdasdefogu is located in Itali
 Perdasdefogu
 Perdasdefogu
39°40′44″V 9°26′24″L / 39.679°V 9.440°L / 39.679; 9.440Koordinatat: 39°40′44″V 9°26′24″L / 39.679°V 9.440°L / 39.679; 9.440
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77.75 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Perdasdefogu (Foghèsu) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 77.75 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 600 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.937 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]