Sarule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sarule
Qytet
noform
Pamje nga Sarule
Vendndodhja
 Sarule is located in Itali
 Sarule
 Sarule
40°13′44″V 9°09′50″L / 40.229°V 9.164°L / 40.229; 9.164Koordinatat: 40°13′44″V 9°09′50″L / 40.229°V 9.164°L / 40.229; 9.164
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.72 km2
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Popullsia 1.696 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sarule (Sarùle) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 52.72 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 630 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.696 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sarule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale