Urzulei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Urzulei
Qytet
noform
Pamje nga Urzulei
Vendndodhja
 Urzulei is located in Itali
 Urzulei
 Urzulei
40°05′31″V 9°30′25″L / 40.092°V 9.507°L / 40.092; 9.507Koordinatat: 40°05′31″V 9°30′25″L / 40.092°V 9.507°L / 40.092; 9.507
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.64 km2
Lartësia 511 m (m.n.d.)
Popullsia 1.231 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Urzulei (Orthullè) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 129.64 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 511 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.231 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Urzulei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale