Ussassai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ussassai
Qytet
noform
Pamje nga Ussassai
Vendndodhja
 Ussassai is located in Itali
 Ussassai
 Ussassai
39°48′36″V 9°23′38″L / 39.810°V 9.394°L / 39.810; 9.394Koordinatat: 39°48′36″V 9°23′38″L / 39.810°V 9.394°L / 39.810; 9.394
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.32 km2
Lartësia 710 m (m.n.d.)
Popullsia 568 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ussassai (Ussàssa) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 47.32 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 710 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 568 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]