Posada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Posada
Qytet
noform
Pamje nga Posada
Vendndodhja
 Posada is located in Itali
 Posada
 Posada
40°37′52″V 9°43′08″L / 40.631°V 9.719°L / 40.631; 9.719Koordinatat: 40°37′52″V 9°43′08″L / 40.631°V 9.719°L / 40.631; 9.719
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.77 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 2.967 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Posada (Pasàda) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 32.77 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 37 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.967 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Posada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale