Loculi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Loculi
Qytet
Vendndodhja
 Loculi is located in Itali
 Loculi
 Loculi
40°24′22″V 9°36′32″L / 40.406°V 9.609°L / 40.406; 9.609Koordinatat: 40°24′22″V 9°36′32″L / 40.406°V 9.609°L / 40.406; 9.609
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.15 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Loculi (Lòcula) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.15 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 26 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 517 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Loculi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale