Orani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Orani
Qytet
noform
Pamje nga Orani
Vendndodhja
 Orani is located in Itali
 Orani
 Orani
40°14′56″V 9°10′41″L / 40.249°V 9.178°L / 40.249; 9.178Koordinatat: 40°14′56″V 9°10′41″L / 40.249°V 9.178°L / 40.249; 9.178
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 130.43 km2
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Popullsia 2.879 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08026
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Orani (Oràne) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 130.43 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 523 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.879 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Orani – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale