Jerzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Jerzu
Qytet
Vendndodhja
 Jerzu is located in Itali
 Jerzu
 Jerzu
39°47′31″V 9°31′01″L / 39.792°V 9.517°L / 39.792; 9.517Koordinatat: 39°47′31″V 9°31′01″L / 39.792°V 9.517°L / 39.792; 9.517
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.61 km2
Lartësia 427 m (m.n.d.)
Popullsia 3.166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08044
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Jerzu (Jèrsu) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 102.61 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 427 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.166 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jerzu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale