Orgosolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Orgosolo
Qytet
noform
Pamje nga Orgosolo
Vendndodhja
 Orgosolo is located in Itali
 Orgosolo
 Orgosolo
40°12′14″V 9°21′07″L / 40.204°V 9.352°L / 40.204; 9.352Koordinatat: 40°12′14″V 9°21′07″L / 40.204°V 9.352°L / 40.204; 9.352
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 222.6 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 4.210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08027
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Orgosolo (Orgòsolo) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 222.6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 620 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.210 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]