Fonni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Fonni
Qytet
noform
Pamje nga Fonni
Vendndodhja
 Fonni is located in Itali
 Fonni
 Fonni
40°07′05″V 9°15′11″L / 40.118°V 9.253°L / 40.118; 9.253Koordinatat: 40°07′05″V 9°15′11″L / 40.118°V 9.253°L / 40.118; 9.253
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 112.27 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 3.944 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08023
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Fonni (Onne) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 112.27 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 1000 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.944 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Fonni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale