Gadoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Gadoni
Qytet
Vendndodhja
 Gadoni is located in Itali
 Gadoni
 Gadoni
39°54′43″V 9°11′06″L / 39.912°V 9.185°L / 39.912; 9.185Koordinatat: 39°54′43″V 9°11′06″L / 39.912°V 9.185°L / 39.912; 9.185
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.44 km2
Lartësia 696 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Gadoni (Adòni) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.44 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 696 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 795 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gadoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale