Torpè

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Torpè
Qytet
noform
Pamje nga Torpè
Vendndodhja
 Torpè is located in Itali
 Torpè
 Torpè
40°37′37″V 9°40′41″L / 40.627°V 9.678°L / 40.627; 9.678Koordinatat: 40°37′37″V 9°40′41″L / 40.627°V 9.678°L / 40.627; 9.678
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.5 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 2.869 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Torpè (Torpè) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 91.5 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 24 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.869 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Torpè – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale