Austis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Austis
Qytet
noform
Pamje nga Austis
Vendndodhja
 Austis is located in Itali
 Austis
 Austis
40°04′16″V 9°05′17″L / 40.071°V 9.088°L / 40.071; 9.088Koordinatat: 40°04′16″V 9°05′17″L / 40.071°V 9.088°L / 40.071; 9.088
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.81 km2
Lartësia 737 m (m.n.d.)
Popullsia 820 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Austis (Aùstis) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 50.81 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 737 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 820 banorë[1].

Referime[redakto | përpunoni burim]

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Austis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale