Ovodda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ovodda
Qytet
noform
Pamje nga Ovodda
Vendndodhja
 Ovodda is located in Itali
 Ovodda
 Ovodda
40°05′42″V 9°09′36″L / 40.095°V 9.160°L / 40.095; 9.160Koordinatat: 40°05′42″V 9°09′36″L / 40.095°V 9.160°L / 40.095; 9.160
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.85 km2
Lartësia 751 m (m.n.d.)
Popullsia 1.602 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ovodda (Ovòdda) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 40.85 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 751 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.602 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ovodda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale