Lei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lei
Qytet
noform
Pamje nga Lei
Vendndodhja
 Lei is located in Itali
 Lei
 Lei
40°18′18″V 8°55′05″L / 40.305°V 8.918°L / 40.305; 8.918Koordinatat: 40°18′18″V 8°55′05″L / 40.305°V 8.918°L / 40.305; 8.918
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.11 km2
Lartësia 456 m (m.n.d.)
Popullsia 507 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lei (Lèi) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.11 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 456 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 507 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale