Mamoiada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mamoiada
Qytet
noform
Pamje nga Mamoiada
Vendndodhja
 Mamoiada is located in Itali
 Mamoiada
 Mamoiada
40°12′50″V 9°16′59″L / 40.214°V 9.283°L / 40.214; 9.283Koordinatat: 40°12′50″V 9°16′59″L / 40.214°V 9.283°L / 40.214; 9.283
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.83 km2
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Popullsia 2.544 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08024
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mamoiada (Mamujàda) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 48.83 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 544 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.544 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]