Ortueri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ortueri
Qytet
Vendndodhja
 Ortueri is located in Itali
 Ortueri
 Ortueri
40°02′06″V 8°59′10″L / 40.035°V 8.986°L / 40.035; 8.986Koordinatat: 40°02′06″V 8°59′10″L / 40.035°V 8.986°L / 40.035; 8.986
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.83 km2
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Popullsia 1.152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08036
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ortueri (Ortuèri) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 38.83 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 584 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.152 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ortueri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale