Silanus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Silanus
Qytet
noform
Pamje nga Silanus
Vendndodhja
 Silanus is located in Itali
 Silanus
 Silanus
40°17′13″V 8°53′24″L / 40.287°V 8.890°L / 40.287; 8.890Koordinatat: 40°17′13″V 8°53′24″L / 40.287°V 8.890°L / 40.287; 8.890
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.94 km2
Lartësia 432 m (m.n.d.)
Popullsia 2.142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08017
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Silanus (Silànos) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 47.94 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 432 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.142 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Silanus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale