Baunei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Baunei
Qytet
Vendndodhja
 Baunei is located in Itali
 Baunei
 Baunei
40°01′48″V 9°39′50″L / 40.030°V 9.664°L / 40.030; 9.664Koordinatat: 40°01′48″V 9°39′50″L / 40.030°V 9.664°L / 40.030; 9.664
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 211.9 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 3.624 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Baunei (Baunèi) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 211.9 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 480 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.624 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baunei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale