Belvì

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Belvì
Qytet
Vendndodhja
 Belvì is located in Itali
 Belvì
 Belvì
39°57′36″V 9°11′02″L / 39.960°V 9.184°L / 39.960; 9.184Koordinatat: 39°57′36″V 9°11′02″L / 39.960°V 9.184°L / 39.960; 9.184
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.1 km2
Lartësia 787 m (m.n.d.)
Popullsia 634 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08030
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Belvì (Brebì) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.1 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 787 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 634 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belvì – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale