Villagrande Strisaili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villagrande Strisaili
Qytet
noform
Pamje nga Villagrande Strisaili
Vendndodhja
 Villagrande Strisaili is located in Itali
 Villagrande Strisaili
 Villagrande Strisaili
39°57′29″V 9°30′25″L / 39.958°V 9.507°L / 39.958; 9.507Koordinatat: 39°57′29″V 9°30′25″L / 39.958°V 9.507°L / 39.958; 9.507
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 210.35 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 3.248 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08049
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villagrande Strisaili (Biddamànna Strisàili) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 210.35 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 700 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.248 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]